BMW Forum :: BMWfan.pl :: Forum BMW Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
światła dzienne w reflektorze
Autor Wiadomość
woolf 

Posiadane auto:: BMW 318 TDS
Wiek: 50
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 38
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2012-07-07, 11:45   światła dzienne w reflektorze

Witam. mam zamiar założyć światła dzienne (led). Myślę żeby wmontować je w reflektory tzn. wkleję je pod szkła na dole klosza. Kombinował ktoś coś takiego i czy na przeglądzie się nie przyczepią?
_________________
Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-08, 23:37   

Jeśli trafisz na gościa trzymającego się przepisów to Ci może nie podbic przeglądu, zabrac DR do czasu usunięcia tych LEDów. Dlaczego? Bo wklejenie takich ledów w środek lampy (pod szkła) jest traktowane już jako ingerencja w jej konstrukcję co wiąże się z tym, że certyfikaty na niej wybite są nieważne.
Druga sprawa to musisz też w przepisach sprawdzic czy tak wklejone światła dzienne mieszczą się w powierzchni, na której mogą byc zamontowane (przepisy szczegółowo to określają na jakieś wysokości i w jakim rozstawie).
Pzdr.
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
Kornat 



Posiadane auto:: BMW e60 520d
Wymarzone auto:: BMW X5
Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-09, 08:33   

Ja bym się w to nie bawił, ingerencja w lampę fabryczną nie ma sensu, a do tego tak jak pisze Manlolito, zapewne skończy się problemem z przeglądem technicznym... Można kupić ładne światła do jazdy dziennej (różne kształty) i wpasować gdzieś przyzwoicie na przód.

pzdr
_________________
"Chcę umrzeć we śnie jak mój dziadek, a nie krzycząc jak jego pasażerowie"
 
 
 
Miro600V 
King Of The Road



Posiadane auto:: E46 325Ci coupe
Wymarzone auto:: z VINem WBS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 1323
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-07-09, 15:07   

J/w - będą problemy z przeglądem i niebiescy też będą się czepiać.

Moim zdaniem te światła do jazdy dziennej to pieniądze wyrzucone w błoto, ale niech każdy robi jak chce ;)
_________________
LWG
 
 
Kornat 



Posiadane auto:: BMW e60 520d
Wymarzone auto:: BMW X5
Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-09, 20:46   

Miro600V napisał/a:
Moim zdaniem te światła do jazdy dziennej to pieniądze wyrzucone w błoto


Wbrew pozorom Miro, montaż świateł do jazdy dziennej ma uzasadnienie ekonomiczne ;)
_________________
"Chcę umrzeć we śnie jak mój dziadek, a nie krzycząc jak jego pasażerowie"
 
 
 
Miro600V 
King Of The Road



Posiadane auto:: E46 325Ci coupe
Wymarzone auto:: z VINem WBS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 1323
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-07-09, 22:12   

Kornat napisał/a:
Miro600V napisał/a:
Moim zdaniem te światła do jazdy dziennej to pieniądze wyrzucone w błoto


Wbrew pozorom Miro, montaż świateł do jazdy dziennej ma uzasadnienie ekonomiczne ;)


Czy ja wiem... :roll:
_________________
LWG
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-09, 22:57   

Kornat napisał/a:
Wbrew pozorom Miro, montaż świateł do jazdy dziennej ma uzasadnienie ekonomiczne ;)

Dla firm produkujących te światła to na pewno. Ha! :mrgreen:
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
Kornat 



Posiadane auto:: BMW e60 520d
Wymarzone auto:: BMW X5
Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-10, 08:01   

Wystarczy przeliczyć żywotność np. xenonów przy częstym wyłączaniu i włączaniu świateł w mieście, do tego przy dziennych odpada nam oświetlenie tyłu auta i całego środka :P tak więc nie obciążamy cały czas alternatora i akumulatora... a i jednak trochę na spalaniu też zaoszczędzimy Nie mówię, że pieniądze będzie widać z dnia na dzień, ale w dłuższej perspektywie parę zł się uda zaoszczędzić...

pzdr
_________________
"Chcę umrzeć we śnie jak mój dziadek, a nie krzycząc jak jego pasażerowie"
 
 
 
Robin 



Posiadane auto:: BMW e60 530D
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 879
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-07-10, 08:39   

Kornat napisał/a:
Wystarczy przeliczyć żywotność np. xenonów przy częstym wyłączaniu i włączaniu świateł w mieście, do tego przy dziennych odpada nam oświetlenie tyłu auta i całego środka :P tak więc nie obciążamy cały czas alternatora i akumulatora... a i jednak trochę na spalaniu też zaoszczędzimy Nie mówię, że pieniądze będzie widać z dnia na dzień, ale w dłuższej perspektywie parę zł się uda zaoszczędzić...

pzdr


Tak i nie właczajmy klimy, radia, grzania szyby (to akurat duzo prądu bierze) a i zapomniał bym o swiatłach stopu . Nie popadajmy w skrajności i te oszczędności :)
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-10, 08:41   

Niby jakieś tam oszczędności są ale prawda jest jedna - gdyby nie przepisy, które wymuszają używanie świateł w dzień to nikt by sobie tym w ogóle głowy nie zawracał i byłby święty spokój z kodowaniem świateł, ich montażem, z przeliczaniem ile można zaoszczędzić itp, itd...
Pzdr.
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
Miro600V 
King Of The Road



Posiadane auto:: E46 325Ci coupe
Wymarzone auto:: z VINem WBS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 1323
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-07-10, 08:58   

Powiem tak - przez ponad sześć lat zmieniłem 2 żarówki przednie 2x25 zł i ze 4 mniejsze żarówki kupione za grosze. Widziałem listewki z diodami w jakimś markecie za coś ponad 150 zł. Jest też oczywiście zużycie prądu, ale czy ktoś to liczył? Zresztą same koszty nie są dla mnie kartą przetargową, bo tak jak pisał Robin - nie popadajmy w skrajność.

Cała sprawa rozbija się o to, że wg. mnie te światła wyglądają po prostu brzydko i pachną taką przesadną, a może i fałszywą (nie wiem, nie liczyłem) oszczędnością.

Pozdrawiam.
_________________
LWG
 
 
Kornat 



Posiadane auto:: BMW e60 520d
Wymarzone auto:: BMW X5
Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-10, 12:23   

Pany ja Was nie przekonuję! U siebie odpaliłem DLR-y i z nich korzystam, w zasadzie zrobiłem to tylko z tego powodu, że szkoda mi katować xenony włączając i wyłączając je co chwila... nie liczę oszczędności, ale fakt faktem, że dodatkowe światła je dają w dłuższej perspektywie... każdy robi co chce, do tego dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba pamiętać o włączaniu świateł, bo te do jazdy dziennej (o ile podłączone prawidłowo) włączają się same przy zapłonie, a przy pechu i złapaniu mandatu to już oczywista oczywistość, że jest to oszczędność. Robert pojechałeś srogo, właśnie w skrajność...

pzdr
_________________
"Chcę umrzeć we śnie jak mój dziadek, a nie krzycząc jak jego pasażerowie"
 
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-10, 22:57   

Fakt - wygodne to jest bo sam korzystam z zaprogramowanych DLRów i rzeczywiście - wsiadam i kompletnie nie muszę pamiętac o włączaniu świateł bo same to robią.
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
Kornat 



Posiadane auto:: BMW e60 520d
Wymarzone auto:: BMW X5
Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 07:36   

A inna sprawa jak tak się już lekko przerzucamy argumentami, to dlaczego producenci nowych aut (obowiązek stosowania świateł do jazdy dziennej) wykonują je w technice led (najczęściej jako osobna lampa), a nie, mówiąc kolokwialnie spinają na "krótko" światła mijania tak, aby paliły się non stop? :P Jestem przekonany, że nie jest to kwestia designu...
_________________
"Chcę umrzeć we śnie jak mój dziadek, a nie krzycząc jak jego pasażerowie"
 
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 07:46   

Nie no spoko Panowie - wiadomo, że nie należy przejaskrawiać. Zdrowy rozsądek jest wskazany. Na pewno jeśli ktoś by to skrupulatnie policzył to pewnie jakieś kwoty oszczędności z tego tytułu by wyszły. Jeśli dzięki takim światłom wydłuża się żywotność palników ksenonowych to jest to już jakaś wymierna oszczędność (wiadomo jakie ceny mają oryginalne palniki - o podróbkach nie wspominam bo wiadomo jak potrafią one działać).
Inna sprawa, że ktoś za tym lobbował aby wprowadzić obowiązek jazdy na światłach przez 24h a statystyki wypadkowe jakoś nie wskazują na spadek ilości kolizji po wprowadzeniu tego obowiązku...
Pzdr.
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
tiger81 



Posiadane auto:: 645Ci E63
Wymarzone auto:: M6 F06
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 2319
Skąd: TYCHY
Wysłany: 2012-07-11, 07:59   

Kornat napisał/a:
Jestem przekonany, że nie jest to kwestia designu...

Poniekąd napewno tak, ale generalnie robią to ze względów na nowe normy bezpieczeństwa. Niemniej używanie tego typu oswietlenia jest wymagane w nielicznych krajach m.in. w naszym.
Mi ogólnie te w fabrycznym wyposażeniu samochodów się podobają i w dodatku świecą tak jak powinny. W nowy BMW wyglądają wyglądają powalająco :) Zaś niektóre z tych marketowych mają tak słabe LED-y, że jedynie mogą zostać zastosowane jako światła postojowe - kierując się normami opisującymi światła DRL.
_________________

 
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 09:27   

tiger81 napisał/a:
Zaś niektóre z tych marketowych mają tak słabe LED-y, że jedynie mogą zostać zastosowane jako światła postojowe - kierując się normami opisującymi światła DRL.

To też. Mnie jednak najbardziej rozwalają te paski LEDowe, które ludzie sobie wlepiają pod klosz lampy lub na zewnętrznej jego stronie, na samym dole - często kabelki do tych pasków idą także na wierzchu no i nie wspomnę już o tym, że najczęściej widzę te paski, w których diody świecą co druga lub trzecia wystąp. Nie dość, że praktycznie tego światła nie widać bo jest zbyt słabe to jeszcze większość LEDów nie świeci w ogóle albo świecą jakimś innym odcieniem niż pozostałe.
Fakt - Hella czy Osram wypuściły już parę fajnie wyglądających modeli lamp dziennych, które przy odrobienie zdolności manualnych i gustu można bardzo fajnie wkomponować w auto.
Pzdr.
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
Kornat 



Posiadane auto:: BMW e60 520d
Wymarzone auto:: BMW X5
Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 10:12   

tiger81 napisał/a:
Zaś niektóre z tych marketowych mają tak słabe LED-y, że jedynie mogą zostać zastosowane jako światła postojowe - kierując się normami opisującymi światła DRL.


I najczęściej nie mają one homologacji... DLR-y w nowych BMW powalają na kolana.... 8-)

Tak jak piszę Manolito, Hella i Osram wypuściły lampy, które da się bardzo ładnie zaadoptować do większości modeli aut. Coraz więcej aut jeździ z okrągłymi światłami wkomponowanymi w miejsce halogenów i wygląda to jak fabryka ;)

Manolito77 napisał/a:
Inna sprawa, że ktoś za tym lobbował aby wprowadzić obowiązek jazdy na światłach przez 24h a statystyki wypadkowe jakoś nie wskazują na spadek ilości kolizji po wprowadzeniu tego obowiązku...


Dokładnie i to jest chore właśnie w naszym kraju, wszystko robi się od d strony... jaki sens ma jazda na światłach w korku w mieście??? Wzorowali się na krajach skandynawskich.... też mi znaleźli porównanie, jak tam jest całkiem inna strefa klimatyczna... ale lobby i płynące ze zmian korzyści dla pewnych podmiotów jak zwykle biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.... Czesi zdaje się jakiś czas temu zrezygnowali z tego durnego pomysłu...

pzdr
_________________
"Chcę umrzeć we śnie jak mój dziadek, a nie krzycząc jak jego pasażerowie"
 
 
 
Manolito77 



Posiadane auto:: E39 525D '03 M-Pak
Wymarzone auto:: Nissan GT-R; X6 M
Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 2902
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 10:15   

Ostatnio brachol sobie właśnie zamontował w halogenach zamiast zwykłych żarówek właśnie mocne LEDy, które używa w dzień i wygląda to całkiem dobrze. Musi tylko sobie wyłączyć sprawdzanie spalonych żarówek bo mu czasem mrugają jak są zgaszone no i przy odpalaniu auta mrugną ze 2-3 razy.
Pzdr.
_________________
Za tych, co na morzu - powiedział Stirlitz, niechętnie posuwając żonę jednego z dowódców Kriegsmarine...

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified by emland
Google PageRank Checker
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13